Blog

aparat ortodontyczny

Ile trwa leczenie ortodontyczne – od czego to zależy?

Leczenie ortodontyczne to często jedyna możliwość na to, by móc się pochwalić zachwycającym uśmiechem. Jednak niektóre osoby obawiają się podjęcia decyzji o założeniu aparatu, z obawy o długi czas leczenia i wiążące się z tym wysokie koszty. Aby móc przynajmniej częściowo oszacować czas leczenia ortodontycznego, warto wiedzieć, od czego zależy jego długość. W dzisiejszym artykule postaramy się wskazać główne czynniki, wpływające na długość leczenia oraz sposoby, dzięki którym można znacząco skrócić ten czas.

Czytaj dalej

metody rekonstrukcji zęba

Metody rekonstrukcji zębów w gabinecie stomatologicznym

Niekiedy, mimo stosowania się do wszystkich zasad odpowiedniej higieny jamy ustnej, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia zębów. Utrata całości lub części zęba w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub postępującej próchnicy potrafi negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Na szczęście stały rozwój w dziedzinie stomatologii przyczynił się do postania nowoczesnych metod rekonstrukcji zębów, dzięki czemu można już podczas jednej wizyty u specjalisty odzyskać piękny uśmiech i dawną pewność siebie.

Czytaj dalej

implanty zębowe

6 głównych zalet implantów zębowych

W nowoczesnej medycynie i stomatologii wykorzystuje się m.in. implanty zębowe. To świetny wybór dla osób, które mają jakiekolwiek braki w uzębieniu. Niezależnie od tego, czy brakuje nam jednego, dwóch, pięciu, czy większej liczby zębów, implanty zębowe doskonale je zastąpią i jednocześnie pozwolą na zadbanie o estetyczny uśmiech w każdej sytuacji. Rozwój technologii sprawia, że wszczepianie implantów stosuje się nawet u osób, które straciły zęby wiele lat temu. Poznaj 6 głównych zalet implantów zębowych.

 

Czytaj dalej