Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

W obecnych czasach przyzwyczailiśmy się do bezbolesnej medycyny. Znieczulenie jest coraz to bardziej powszechne i chętnie wybierane przez pacjentów. To samo dotyczy zabiegów stomatologicznych, uwzględniających leczenie kanałowe, protetykę zachowawczą, a nawet chirurgię szczękową.

Sposób na bezbolesne leczenie zębów

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe polega na rewizji kanałów korzeniowych zęba, w którym wykryto okołowierzchołkowy stan zapalny. Leczenie kanałowe obejmuje również udrażnianie kanałów i zamykanie perforacji. Stosuje się je, kiedy stomatolog stwierdzi głębokie ubytki spowodowane próchnicą, martwicę lub kiedy zachodzi podejrzenie zapalenia tkanek. Profesjonalne kliniki i gabinety stomatologiczne oferują leczenie na najwyższym poziomie i korzystają z nowoczesnych technologii, gwarantujących bezbolesne zabiegi. Bezbolesne leczenie kanałowe to obecnie standardowa procedura, dzięki której pacjenci zyskują komfort i bezpieczeństwo podczas leczenia. W zdecydowanej większości wystarczy znieczulenie śródwięzadłowe lub dokostne. W niektórych przypadkach stosowane są znieczulenia okołonerwowe lub komputerowe.

Bezbolesne leczenie kanałowe polega zazwyczaj na usunięciu miazgi z komory i kanału zęba i opracowaniu drożnego systemu korzeniowego, a następnie wypełnieniu kanału przeznaczonym do tego materiałem.

Który rodzaj znieczulenia jest najbardziej optymalny?

Trudno jest wybrać najlepszą metodę znieczulenia podczas leczenia kanałowego. Zazwyczaj to stomatolog odpowiednio doradza nam w tej kwestii, jednakże warto wcześniej rozważyć dostępne obecnie możliwości. Znieczulenie śródwięzadłowe – polega na zastrzyku wykonywanym w okolicę zęba, za pomocą strzykawki ciśnieniowej. Znieczulenie działa stosunkowo szybko i jest skuteczne podczas wykonywania zabiegu.

Kolejną formą znieczulenia stosowanego podczas leczenia kanałowego jest stopniowe wprowadzanie znieczulenia do organizmu pacjenta przy pomocy specjalistycznego mikroprocesora. Nowatorskie zabiegi endodontyczne z wykorzystaniem wielofunkcyjnych mikroskopów i znieczuleń komputerowego są coraz bardziej dostępne i powszechne.

Bezbolesne leczenie zębów jest bardzo doceniane przez pacjentów na całym świecie, którzy mają niską wrażliwość na ból i którzy po prostu obawiają się dolegliwości podczas zabiegów stomatologicznych.