Dlaczego warto zdecydować się na stałą protezę zębową?

Zastanawiasz się nad uzupełnieniem protetycznym, ale nie wiesz, jakie będzie najlepsze? Chcesz w końcu móc uśmiechać się bez skrępowania lub zasłaniania ust? Odzyskać możliwość sprawnego przeżuwania pokarmów? Podpowiadamy, na jakie rozwiązanie protetyczne warto postawić.

 

Brak zęba – defekt estetyczny czy poważny problem?

Na początku warto wyjaśnić, że brak choć jednego zęba w jamie ustnej to nie tylko defekt estetyczny, wprawiający w zakłopotanie podczas uśmiechu, ale również problem, który może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Jakie? Przez lukę po zębie inaczej rozkładają się siły żucia w jamie ustnej, w wyniku czego może dochodzić do przeciążeń jednej ze stron. Może być to powodem częstych bólów głowy, ponieważ niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego. Ponadto prowadzi niekiedy do wad zgryzu i przesuwania się zębów sąsiednich w stronę luki, a także do zaniku kości wyrostka zębodołowego.

Zwlekanie z wizytą u stomatologa i wykonaniem uzupełnienia może nieść ze sobą poważne konsekwencje np. zanik kości, który uniemożliwia przygotowanie niektórych prac protetycznych, w tym implantów. Nie odkładaj zatem decyzji na później i dowiedz się, w jaką protezę zębową warto zainwestować.

Stałe czy ruchome uzupełnienie?

Do stałych uzupełnień protetycznych zalicza się most protetyczny, implanty zębowe, korony, a także protezy, które mogą być osadzone na wspomnianych implantach. W porównaniu z ruchomymi uzupełnieniami, te zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dlaczego? Ponieważ nie przesuwają się w trakcie przeżuwania pokarmów, uśmiechania się czy rozmowy.

Poza tym stałe protezy oferują również wysoką estetykę, a za sprawą wykorzystania nowoczesnych technologii są niemal nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Ma to ogromny wpływ na samoocenę i pewność siebie pacjenta, który chętnie korzysta z życia towarzyskiego i częściej się uśmiecha.

Protetyka stomatologiczna Warszawa

Nowoczesna stomatologia oferuje szeroki wachlarz rozwiązań protetycznych, dopasowanych do możliwości finansowych pacjentów. Rozwiązania te nie tylko pozwalają podnieść komfort życia, ale i korzystnie wpływają na poczucie atrakcyjności.

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w promocyjnej cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!