Implanty zębowe – dlaczego warto zdecydować się na zabieg wszczepienia implantów?

Braki w uzębieniu mogą mieć różne przyczyny. Często są skutkiem nieleczonych chorób zębów i dziąseł, wypadków, urazów, a nawet naturalnego braku zawiązki korzenia, przez który ząb nigdy nie wyrasta. Na szczęście rozwój medycyny i zaawansowanej technologii pozwolił na stworzenie implantów zębowych, czyli jednego z najlepszych sposobów na wypełnienie powstałych w jamie ustnej luk. Jakie korzyści przyniesie ci wszczepieni implantu?

 

Komfort użytkowania i estetyka

Wiele osób posiadających implanty zębowe zapomina o tym, że jeden lub kilka ich zębów to sztuczne korony. Wszystko to ze względu na ich stałe przymocowanie oraz przypominający do złudzenia wygląd i kształt normalnego zęba. Implanty są tworzone i dobierane przez protetyka, który uwzględnia kolor i budowę pozostałych zębów, co sprawia, że efekt końcowy jest tak spektakularny. Pacjent może uśmiechać i normalnie funkcjonować bez dyskomfortu spowodowanego brakami w uzębieniu lub niewłaściwie dopasowaną protezą, która może powodować nieprzyjemne odczucia podczas gryzienia, a nawet mówienia. Mając implanty zębowe, nie trzeba uważać na to co się je. Nie ma też obawy, że proteza obsunie się lub wypadnie. Implanty nie wymagają również żadnych dodatkowych zabiegów higienicznych, wystarczy regularne szczotkowanie.

Wyjątkowa trwałość i odporność

Implanty zębowe są najbardziej trwałe i wytrzymałe spośród wszystkich protez zębowych. Czas ich użytkowania określa się na 10 do 30 lat, co zależy od użytych materiałów, stanu zdrowia posiadacza oraz tego, czy zabieg został przeprowadzony profesjonalnie. Oznacza to że dzięki jednorazowemu zabiegowi, zyskasz ząb, który może z Tobą pozostać do końca życia w niezmienionej formie. Implant trwale zrasta się z kością, do której został przymocowany, i jest odporny na działanie szkodliwych czynników, które powodują niekorzystne zmiany w naturalnych zębach lub innych protezach zębowych. Szybkie wykonanie zabiegu pozwala na uchronienie się przed zanikiem tkanki kostnej pod usuniętym zębem. Implanty zębowe to gwarancja pełnego i pięknego uśmiechu, który zostanie z Tobą na długo.

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w promocyjnej cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!