Jakie mankamenty uśmiechu można skorygować dzięki licówkom porcelanowym?

Licowanie to prosty zabieg z dziedziny stomatologii estetycznej, który poprawia wygląd, kształt i barwę zębów. Dzięki licówkom porcelanowym można uzyskać piękny uśmiech na długie lata. Coraz więcej osób poddaje się temu zabiegowi, spełniając tym sposobem marzenie o śnieżnobiałym uzębieniu. Poprawa kolorytu to jednak nie jedyne korzyści, jakie można uzyskać dzięki licówkom.

Czym są licówki porcelanowe?

Cały zabieg stomatologiczny polega na przyklejeniu cienkiej płytki do przedniej części zęba. Licówka wykonana z porcelany cechuje się wysoką wytrzymałością. Jest odporna na uszkodzenia, przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Poza tym elastyczne płytki idealnie dopasowują się do kształtu i powierzchni zębów, dzięki czemu wyglądają naturalnie. Jest to najpopularniejszy rodzaj licówek.

Jakie korzyści daje licowanie zębów?

Na niezadowolenie z własnego uśmiechu wpływa wiele czynników. Przebarwienia, utrata szkliwa, ukruszenia czy wady zgryzu ujmują estetyce uzębienia. Licówki mogą zakryć wszelkie niedoskonałości, które pojawiały się przez lata. Dodatkowo te elastyczne płytki zaokrąglają kształt zębów. Mogą poszerzać i powiększać uzębienie, czyniąc je pełniejszym. Licówki wypełniają również diastemy, czyli przerwy między dwoma zębami, często występujące między jedynkami. Oprócz poprawy kolorystyki i kształtu zębów, licówki pozwalają zamaskować również niewielkie wady zgryzu – w ten sposób można uniknąć kosztownego leczenia ortodontycznego.

Stomatologia estetyczna stale się rozwija, oferując pacjentom coraz więcej możliwości uzyskania pięknego i białego uśmiechu. Licówki porcelanowe to coraz chętniej wybierane rozwiązanie – pozwalają w szybki sposób pozbyć się wielu mankamentów uśmiechu, a efekt utrzymuje się przez wiele lat.

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w promocyjnej cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!