Kompleksowe leczenie zębów w naszym gabinecie na Woli

Wiele osób odkłada wizytę u dentysty do ostatniego momentu. Na ogół dopiero ból zęba motywuje pacjentów, by umówić się na przegląd dentystyczny. Niestety, zwykle okazuje się wtedy, że próchnica jest bardzo zaawansowana i obejmuje wiele zębów. Niekiedy konieczne jest również leczenie endodontyczne.

 

Na czym polega kompleksowe leczenie zębów?

Profilaktyczne przeglądy uzębienia powinno się wykonywać raz na pół roku. Wiele osób do gabinetu stomatologicznego wybiera się dopiero wtedy, kiedy pojawia się silny ból zęba. Przesłanek do umówienia się na wizytę jest o wiele więcej: dyskomfort podczas jedzenia, silne reakcje zębów na ciepłe lub zimne posiłki czy krwawienie podczas ich szczotkowania. Na szczególną uwagę zasługują także odsłonięte szyjki zęba, tuż przy granicy z dziąsłami.

Nasz gabinet stomatologiczny na Woli oferuje kompleksowe leczenie zębów. Przeprowadzamy zabiegi z zakresu higienizacji i leczenia zachowawczego, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, protetyki i implantologii. Dzięki temu pacjent otrzymuje specjalistyczną opiekę i wsparcie w walce o piękną i zdrową jamę ustną.

Jakie są zalety kompleksowego leczenia zębów?

Kompleksowe leczenie zębów to przede wszystkim więc oszczędność czasu i wygoda. Umożliwia całkowite wyleczenie uzębienia w jednym miejscu. Jest gwarancją przewidywanych i długotrwałych efektów. Jego podstawę stanowi diagnostyka, która nie opiera się na podstawowym badaniu jamy ustnej. Często wykonywane są dodatkowe badania i zdjęcia rentgenowskie, dzięki którym specjaliści mogą ocenić stan uzębienia.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta umożliwia dopasowanie rodzaju leczenia do problemów pacjenta. W tym celu wykorzystywana jest zaawansowana, nowoczesna technologia.

Co wchodzi w skład kompleksowego leczenia zębów?

Oferta kompleksowego leczenia zębów skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. U najmłodszych pacjentów skupia się m.in. na profilaktyce, leczeniu próchnicy, ubytków zębowych czy leczeniu wad zgryzu.

Niezależnie od wieku pacjenta do najczęściej wykonywanych zabiegów wchodzą te z zakresu leczenia zachowawczego. Do jego głównych zadań należy profilaktyka próchnicy zębów, a także leczenie już powstałych ubytków, aby przywrócić estetykę i funkcję zęba. Szacuje się, że ten powszechny problem dotyka aż 80% osób dorosłych w Polsce. Nieleczona może być groźna nie tylko dla uzębienia, ale również zdrowia pacjenta.

W ofercie kompleksowego leczenia zębów nie może zabraknąć leczenia kanałowego. Zostaje wdrożone wtedy, gdy lekarz stomatolog stwierdzi zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Do stanu zapalnego zwykle dochodzi na skutek długo nieleczonej próchnicy, która sięga już nie tylko zębiny i szkliwa, ale również najgłębszej warstwy zęba, czyli miazgi. To bardzo poważne schorzenie, często niebezpieczne dla całego organizmu. Może wywoływać zapalenie kości i okostnej, zakażenie tkanek wokół zęba, pojawienie się ropni, torbieli i przetok, a przede wszystkim ból. To jedna z najskuteczniejszych form leczenia zębów. Pozwala na zachowanie swoich, nawet zniszczonych zębów, przez wiele lat po zabiegu. Wszystko to dzięki usunięciu chorej miazgi z kanałów i wypełnienie ich odpowiednim materiałem. Pacjent może cieszyć się zdrowym zębem bez konieczności leczenia implantologicznego.

Dodatkowe zabiegi stomatologiczne

Utrata zębów może wynikać z zaniedbań higienicznych, urazów mechanicznych czy po prostu jest związana ze starzeniem się organizmu. Wtedy konieczne są zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej.

Do odbudowy zniszczonych zębów wykorzystuje się wkłady koronowo-korzeniowe i korony zębowe. Pełnią one funkcję ochronną i wzmacniającą. Ogromną ich zaletą jest to, że poprawiają one wygląd i kształt zęba. Co więcej, mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu pacjent może wybrać tę opcję, która najlepiej spełni jego oczekiwania, również estetyczne.

Braki zębowe można uzupełnić również dzięki implantom zębowym. Implant to śruba wszczepiona w kość szczęki lub żuchwy. Mocuje się na nim koronę protetyczną, dopasowaną kolorystycznie do całego uzębienia. Implant „zrasta się” z kością, a proces ten określa się mianem osteointegracji. Rozwój stomatologii umożliwia odtworzenie zęba w taki sposób, by był on niemal identyczny jak pozostałe zęby pacjenta. W tym celu stosuje się różne materiały i korony, a o ich wyborze decyduje stomatolog i pacjent podczas konsultacji.

Praca i natłok codziennych obowiązków sprawiają, że coraz częściej zapominamy o profilaktycznych wizytach u specjalistów. Dzięki kompleksowemu leczeniu zębów, w jednym miejscu można zasięgnąć porady stomatologicznej i zaplanować leczenie zębów.