Na zewnątrz znów bez maseczki! Zadbaj o piękny uśmiech dzięki skutecznym metodom wybielania zębów

Już niedługo miesiącami utrzymywane obostrzenia staną się tylko wspomnieniem, a po ulicach znów będziemy mogli chodzić bez maseczek. Jak przygotować się na powrót do dawnej rzeczywistości i zadbać o swój uśmiech, który będzie wtedy pierwszym, na co inni zwrócą uwagę?

 

Wybielanie zębów – sposoby

Piękny uśmiech świadczy nie tylko o przeżywanych przez nas emocjach, ale wskazuje również na naszą atrakcyjność. Warto więc zadbać o to, by zęby pozbawione były nieestetycznych przebarwień szczególnie dzisiaj, gdy jest to tak proste. Na rynku dostępnych jest wiele produktów i usług mających za zadanie rozjaśnić nasz uśmiech o kilka odcieni i dzielą się one na dwie kategorie – dla cierpliwych i niecierpliwych. Produkty dla cierpliwych to wszelkiego rodzaju wybielające gumy do zębów i pasty. Należy pamiętać, że proces wybielania jest wtedy bardzo długi, a na efekty trzeba nierzadko czekać miesiącami, ponadto przy nieodpowiednim stosowaniu metody te mogą prowadzić do uszkodzeń szkliwa. Po drugiej stronie stoją zabiegi wybielania zębów, bezpieczne, gdyż przeprowadzone przez specjalistę w gabinecie dentystycznym.

Jak wygląda zabieg wybielania?

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele mitów na temat wybielania zębów w profesjonalnych gabinetach. Wszystko przez to, że początkowo stosowane środki wybielające nie zawsze spełniały oczekiwania klientów, a ci po zabiegu często odczuwali nadwrażliwość zębów. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej i zastosowaniem innych technik problemy te przestają obowiązywać. Zabieg wybielania trwa z reguły kilkadziesiąt minut i składa się z kilku etapów, których podstawą jest dokładne oczyszczenie zębów i pokrycie ich warstwą preparatu utleniającego, najczęściej w postaci żelu. Barwniki zawarte w zębach ulegają wtedy rozjaśnieniu, nie przynosząc jednak zmian w strukturze zęba, dzięki czemu nie zmienia się ich odporność na rozwój drobnoustrojów, a co za tym idzie – próchnicy. Następnie, w celu przyspieszenia procesu wybielania, specjalista naświetla rozjaśniane powierzchnie przy pomocy lampy emitującej światło o określonej długości fali, zdolnej do aktywacji nałożonego wcześniej żelu. Tak przeprowadzone wybielanie zębów natychmiast wyeliminuje przebarwienia powstałe na skutek prowadzonej diety czy stylu życia, jednak w celu podtrzymania efektów konieczna jest szczególna dbałość o higienę jamy ustnej obejmująca między innymi ograniczenie palenia czy stosowanie specjalistycznych past do zębów. W innym przypadku zabieg trzeba powtórzyć.

Wybielanie zębów pozwala na odzyskanie ich naturalnego odcienia już po jednym zabiegu. Warto jednak pamiętać, że aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem należy ściśle przestrzegać zaleceń specjalisty. W przypadku stosowania wszelkiego rodzaju past wybielających czy nakładek należy mieć na uwadze, że stosowane zbyt długo lub niepoprawnie, mogą przyczynić się do uszkodzenia szkliwa i powstania nadwrażliwości.

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w promocyjnej cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!