Nowe wyzwania na kolejny rok? Zadbaj o wygląd swoich zębów!

Koniec roku sprzyja odważnym postanowieniom, które chcielibyśmy zrealizować w kolejnych miesiącach. Aby je realizować, warto zadbać m.in. o własną prezencję, która może otworzyć wiele drzwi w życiu osobistym i zawodowym. Zdrowy i piękny uśmiech doda Ci pewności siebie, wpłynie na postrzeganie cię przez innych ludzi i pomoże w osiąganiu sukcesów.

Przede wszystkim zdrowie

Jeśli ostatnio zaniedbałeś wizyty u dentysty, nic straconego. To doskonały czas na nadrobienie zaległości i sprawdzenie stanu swoich zębów, zwłaszcza jeśli pojawiają się sygnały bólowe. Próchnica rozwija się szybko i podstępnie, z początku możesz o niej nie wiedzieć, a gdy poczujesz ból jest już w zaawansowanym stadium. Wczesne leczenie uchroni Cię przed zapaleniem miazgi zęba, co może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego. To nic innego jak usunięcie z kanału miazgi i wypełnienie całego zęba, który staje się martwy. Nieleczona próchnica może także w szczególnym przypadkach skutkować usunięciem zęba, a tego każdy wolałby uniknąć. Kontrole stanu zębów pozwolą Ci także uniknąć konsekwencji związanych z parodontozą, czyli chorobą przyzębia. Gromadząca się, zwłaszcza w miejscu zetknięcia zębów z dziąsłami, płytka nazębna to nie tylko problem estetyczny, ale także zdrowotny. Może zamienić się w kamień nazębny, który powoduje stopniowe odsłanianie się szyjek zębów. Paradontoza w zaawansowanym stadium prowadzi do utraty zębów. Regularny skaling i piaskowanie wykonywane u dentysty, pozwoli ci na pozbycie się osadu, a kolor twoich zębów będzie jaśniejszy.

Estetyczny uśmiech

Jeśli wyleczyłeś już wszystkie przypadłości związane z Twoim uzębieniem, możesz przystąpić do poprawy jego wyglądu. Wybielanie zębów u dentysty to bezpieczny i dający bardzo widoczne efekty zabieg, który utrzymuje się przez kilka lat. Pozwala zmienić kolor zębów nawet o kilkanaście odcieni, co daje wręcz spektakularny efekt. Możesz zdecydować się na wybielanie w gabinecie z użyciem lampy bądź lasera lub za pomocą specjalnych nakładek wykonanych przez dentystę, przeprowadzić cały proces w domu. Jeśli oprócz koloru masz także problem z kształtem Twoich zębów i ich ułożeniem, jest na to prosty i mało inwazyjny sposób. Licówki porcelanowe, czyli cienkie płatki z porcelany nakładane na przednie ścianki zębów, dają bardzo naturalny efekt, który utrzymuje się kilkanaście lat. Stomatologia estetyczna proponuje coraz bardziej zaawansowane rozwiązania i pozwala uzyskać olśniewający uśmiech.