Pandemia pogarsza stan zdrowia zębów u Polaków! Sprawdź zdrowie swojej jamy ustnej!

Przez ostatni rok wiele osób zrezygnowało z wizyt u dentysty i zabiegów profilaktycznych z powodu licznych ograniczeń wprowadzanych w związku ze stanem epidemii. Codzienna higiena jamy ustnej nie jest jednak wystarczająca, by zachować zęby i dziąsła w dobrym zdrowiu. Mimo codziennego szczotkowania rano i wieczorem, nitkowania przestrzeni międzyzębowych czy też używania płynów do płukania jamy ustnej, na powierzchni szkliwa stale odkłada się płytka nazębna i kamień, których skutecznie można pozbyć się tylko w gabinecie dentystycznym.

 

Zadbaj o swoje zdrowie

Higiena jamy ustnej to pierwszy krok do zachowania dobrej kondycji zębów i dziąseł. Profilaktyka pozwala zapobiegać poważnym schorzeniom jamy ustnej oraz zapewnia, że zęby w przyszłości będą mocne i zdrowe. Jak donoszą media, wielu Polaków podczas pandemii zrezygnowało z regularnych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Wiele osób nie odwiedziło dentysty pomimo bólu czy stanu zapalnego. Brak wczesnej reakcji może wiązać się z długotrwałym i kosztownym leczeniem. Warto pamiętać również o zabiegach profilaktycznych. Zapraszamy na piaskowanie zębów do naszego gabinetu w Warszawie na Woli oraz na konsultację stomatologiczną, podczas której sprawdzimy stan zębów i dziąseł po przerwie wywołanej pandemią i dobierzemy odpowiedni plan zabiegów profilaktycznych.

Piaskowanie zębów w Warszawie na Woli oraz inne zabiegi profilaktyczne

W naszym gabinecie wykonujemy następujące zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie, polerowanie zębów, lakierowanie fluorem oraz lakowanie szczelin międzyzębowych. Skaling jest to mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki, które w sposób bezbolesny rozbija osadzona warstwę kamienia. Piaskowanie z kolei to mechaniczne usuwanie osadu z zębów za pomocą wody, powietrza i dwutlenku sodu pod ciśnieniem.

Aby pozbyć się wszelkiego rodzaju nalotów, osadów czy przebarwień z powierzchni zębów, wykonujemy polerowanie zębów za pomocą specjalistycznych past ściernych, gumek i szczoteczek. Pacjenci, którzy chcą wzmocnić swoje zęby mogą wybrać zabieg lakierowania fluorem, podczas którego na zęby aplikowana jest cienka warstwa lakieru bogatego we fluor. Skutecznym sposobem na zapobieganie zmian próchnicowych jest lakowanie szczelin międzyzębowych. Wypełnienie lakiem zagłębień i bruzd znacząco ułatwia codzienną higienę jamy ustnej.

Przywróć dobre nawyki po pandemicznej przerwie i skorzystaj z usług naszego gabinetu. Piaskowanie zębów w Warszawie na Woli to szybki sposób na poprawę higieny zębów i odzyskanie jaśniejszego koloru zębów.

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w promocyjnej cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!

Promocja przedświąteczna: czyszczenie jamy ustnej w cenie 250 zł w każdą sobotę i niedzielę!