Stomatologia estetyczna – najczęściej wykonywane zabiegi w naszym gabinecie na Woli

Stomatologia estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pozwalają znacząco poprawić kosmetykę uśmiechu, co jednoznacznie przekłada się na wyższą samoocenę. Warto przy tym pamiętać, że dla przeprowadzenia zabiegu upiększającego uzębienie, w pierwszej kolejności należy zadbać o to zdrowie zębów i dziąseł. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Stomatologia estetyczna dla uzyskania zachwycającego uśmiechu

Defekty w uzębieniu potrafią negatywnie wpłynąć na jakość życia. Liczne przebarwienia, braki w uzębieniu czy nieestetyczne przerwy między zębami sprawiają, że osoby, borykające się z tymi problemami przestają się uśmiechać. Tymczasem dziś wiele z tych problemów można skutecznie rozwiązać. Specjaliści z dziedziny stomatologii estetycznej pozwolą skutecznie zniwelować wszelkie braki i defekty. Warto bliżej poznać możliwości tej dziedziny stomatologii, by raz na zawsze pożegnać się z uciążliwymi kompleksami.

Profesjonalne wybielanie zębów w Warszawie na Woli

Podstawowym zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologii estetycznej jest zabieg wybielania zębów. Lśniąco biały uśmiech jest marzeniem zdecydowanej większości pacjentów. W profesjonalnych gabinetach stosowane są najnowocześniejsze technologie, w tym wybielanie specjalnymi lampami oraz przy użyciu specjalistycznych nakładek. Stosowanie tego typu rozwiązań pozwala na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów, w porównaniu z powszechnie dostępnymi pastami wybielającymi.

W zależności od wybranej metody odpowiednie efekty można uzyskać już w trakcie jednej wizyty. Decydując się na wybielanie nakładkowe, ostateczny efekt będzie widoczny maksymalnie w ciągu czterech tygodni.

Korekta kształtu zębów z wykorzystaniem licówek

Kolejnym popularnym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej są korekty przy wykorzystaniu licówek stomatologicznych. W zależności od budżetu, jakim dysponuje pacjent, mogą być wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych. Dla uzyskania odpowiednich rezultatów licówki nakłada się na przednią powierzchnię zębów. Licówki poza korektą kształtu uzębienia, pozwalają na skuteczne wyrównanie koloru zębów.

Wybór licówek porcelanowych pozwala uzyskać trwałe i estetyczne efekty. Materiał ten wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników chemicznych.

Korony ceramiczne

Mocno zniszczony ząb można odbudować przy pomocy korony ceramicznej, o ile pozwala na to stan korzenia zęba.

Niewątpliwą zaletą  jest też ich wysoka estetyka. Korony ceramiczne można dopasować do koloru uzębienia.

Z uwagi na doskonałe dopasowanie do pozostałych zębów oraz wysokie walory estetyczne, korony ceramiczne poleca się stosować szczególnie podczas uzupełniania ubytków w zębach przednich. Jednak bardziej wymagający pacjenci mogą z powodzeniem stosować je również podczas rekonstrukcji zębów trzonowych.

Jeśli nie pozwala na to stan korzeni, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu implantacji.

Rekonturing – poprawa kształtu zęba

Osoby niezadowolone z kształtu swoich zębów mogą zdecydować się na zabieg rekonturingu. Jego zadaniem jest wyrównanie kształtu poprzez delikatne szlifowanie ich powierzchni. W zależności od potrzeb zabieg ten może być stosowany na pojedynczych zębach, jak również, w połączeniu z leczeniem protetycznym i implantologicznym, na większej liczbie zębów.

Zabieg rekonturingu zębów pozwala zminimalizować dysproporcje pomiędzy zębami, a także poprawić delikatne rotacje, dając wrażenie zupełnie prostych zębów. Warto przy tym pamiętać, że rekonturing może być przeprowadzany wyłącznie w przypadku delikatnych wad zgryzu. W przypadku większych zmian i ubytków konieczne może się okazać leczenie ortodontyczne.

Zamykanie diastem i trem

Choć diastemy przez wielu uznawane są za niezwykle atrakcyjne, to często ich posiadacze nie podzielają tego zachwytu. Właśnie z myślą o nich powstał zabieg zamykania diastem. Osoby, które decydują się na jego wykonanie, mogą wybrać wypełnienie luki materiałem kompozytowym lub zdecydować się na licówki. Choć oba rozwiązania okazują się w pełni skuteczne, to różnią się estetyką. Licówki pozwolą na uzyskanie naturalnego efektu, jednak przy jego wyborze należy się liczyć z wyraźnie wyższym kosztem.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej?

Zdrowy i piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Idealne, równe zęby sprawiają, że czujemy się pewni siebie i chętniej się uśmiechamy. Jeśli czujesz, że twoje zęby nie spełniają Twoich oczekiwań, nie musisz się z tym godzić. Wystarczy, że odwiedzisz nasz gabinet stomatologiczny na Woli w Warszawie. Specjaliści ocenią stan Twojego uzębienia, a następnie przedstawią Ci konkretny plan leczenia, który pozwoli na uzyskani